W tym roku wykładowcy Studium Języków Obcych zadbali nie tylko o edukację językową studentów Politechniki Opolskiej ale również pomyśleli o kształceniu młodszych Opolan.
Zaczęło się od wykładu w ramach Dziecięcej Politechniki Opolskiej 21.02.2015.
Panie dr Agnieszka Kossowska i mgr Magdalena Dolińska na jednym z sobotnich wykładów opowiedziały nastoletnim studentom o tym, w jaki sposób można się porozumiewiać oraz o tym, że nie tylko język do tego służy, po czym dały krótką lekcję jezyka angielskiego, niemieckiego i migowego. Zaraz po wykładzie w Opolu pojechały porozmawiać o tym samym z najmłodszymi sudentami w Strzelcach Opolskich. Więcej o tym wydarzeniu można poczytać tutaj i tutaj.
W kwietniu Pan dr Bogusław Kubiak przeprowadził test diagnostyczny z języka angielskiego dla Gimnazjalno-Licealnego Zespołu Szkółz Wołczyna zaznaczając tym samym obecnośći SJO na Dniach Otwartych Politechniki Opolskiej. Relacja z tego wydarzenia tutaj.
Kolejnym wydarzeniem był XIII Opolski Festiwal Nauki, w ramach którego wykładowcy SJO przygotowali szereg wydarzeń dla dzieci i młodzierzy. Wszystkie działania w ramach festiwalu koordynowały Panie mgr Danuta Rydzak i dr Beata Świerczewska.
Wykładowcy języka niemieckiego przygotowali i przeprowadzili II Konkurs Języka Niemieckiego dla szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego. Konkursy językowe na stałe pisały się w kalendarz imprez SJO. Więcej o tym przedsięwzieciu można przeczytać tutaj i tutaj.
30 maja pani mgr Jolanta Jankowska zaprosiła na Dzień Języka i Kultury Rosyjskiej. Można było nauczyć się pisać cyrylicą przy dźwiękach piosenek Bułata Okudżawy i Wasilija Sołowiowa – Siedoja.
31 maja na Pikniku Naukowym SJO miało swoje stoisko językowe, na którym dzieci i ich rodzice mogli pobawić się z językiem angielskim a za dobrze wykonane zadanie otrzymać drobne upominki zasponsorowane przez wydawnictwa językowe.
1-go czerwca natomiast gościli u nas najmołodsi studenci w historii SJO czyli przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 3 w Opolu. Oprócz lekcji języka hiszpańskiego, migowego i niemieckiego dzieci miały okazję zaobserwować jak powstają pioruny - gościł nas pan dr inż. paweł Aksamit z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki.
O wydarzeniach w ramach XIII OFN można więcej poczytać tutaj.
Ostatnia wizytą dzieci w tym roku akademickim - 25-go czerwca - były odwiedziny przedszkolaków z Przedszkola Niepublicznego Bajka w Opolu, które, oprócz zwiedzania budynku Studium, miały okazję "pobawić się" podczas prezentacji projektów studenckich koła naukowego Elledyn. Grupą opiekowała się Pani dr Agnieszka Kossowska.
Dziękujemy wszystkim wykładowcom, którzy pomogli w organizacji i przeprowadzeniu wszytkich powyższych wydarzeń a uczestników zapraszamy za rok!