CZCIONKA:
KONTRAST:

Szanowna Studentko i Studencie!

W drugim roku studiów rozpoczniesz obowiązkowy lektorat języka obcego. W zależności od wydziału, na którym studiujesz, będzie to język angielski lub język niemiecki (lub do wyboru jeden z nich). Wymagany minimalny poziom zaawansowania językowego to B1 (zgodnie z opisem poziomów biegłości językowej wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego).

Oznacza to, że lektorat języka obcego będzie na poziomie B2 lub wyższym (w ofercie CJ to poziomy B2 i B2+). 

Żeby ułatwić Ci określenie swojego faktycznego i aktualnego poziomu zaawansowania językowego udostępniamy testy diagnostyczne z języka angielskiego i niemieckiego. Znajdziesz je w zakładce TESTY DIAGNOSTYCZNE.

Język angielski – dwa testy, do wyboru (test w wersji Word wyd. Macmillan lub test Cornelsen w wersji online http://sprachtest.cornelsen.de/html/en_startseite.html).

Język niemiecki – test Cornelsen w wersji online http://www.cornelsen.de/sprachtest.

Po samodzielnym i rzetelnym wykonaniu testów i po uzyskaniu wyniku liczbowego sprawdź interpretację swojego wyniku.

Interpretacja wyników testu Cornelsen w kontekście zapisu na obowiązkowy lektorat na II roku studiów:

Jeśli, przystępując do testu na poziomie B1, uzyskałeś wynik od 90% do 100% znasz język na poziomie B1  wyśmienicie. Zastanów się nad poziomem B2+.

Jeśli, przystępując do testu na poziomie B1, uzyskałeś minimum 70%, znasz język dobrze na poziomie B1 i możesz  zapisać się do grupy B2.

Jeśli,  przystępując do testu na poziomie B1, uzyskałeś od 50% do 69%, masz pewne braki. Zalecana jest samodzielna praca nad wyrównaniem poziomu lub kurs wyrównawczy do poziomu B1.

Jeśli, przystępując do testu na poziomie B1, uzyskałeś 0 do 49 %, poziom znajomości języka jest zdecydowanie poniżej B1. Powinieneś dodatkowo sprawdzić, czy  jesteś na poziomie A2. Koniecznie samodzielnie i odpowiednio wcześnie przygotuj się do pracy na poziomie B1 lub skorzystaj z kursów językowych  doprowadzających do poziomu B1.

 

Interpretacja wyników testu wyd. Macmillan w kontekście zapisu na obowiązkowy lektorat na II roku studiów:

Jeśli uzyskałeś wynik od 1 do 15 punktów, to Twój poziom znajomości języka jest zdecydowanie poniżej B1.  Koniecznie samodzielnie i odpowiednio wcześnie przygotuj się do pracy na poziomie B1 lub skorzystaj z kursów językowych doprowadzających do poziomu B1.

Jeśli uzyskałeś wynik od 16 do 19 punktów, to masz pewne braki. Zalecana jest samodzielna praca nad wyrównaniem poziomu lub kurs wyrównawczy do poziomu B1.

Jeśli uzyskałeś wynik od 20 do 30 punktów, to znasz język na poziomie B1 i możesz zapisać się do grupy B2.

Jeśli uzyskałeś wynik od 31 do 45 punktów, to znasz język na poziomie B1 wyśmienicie. Zastanów sie nad poziomem B2+.

-----------------------------------------------------------------------------------

Jeżeli chesz podwyższyć poziom znajomości języka angielskiego lub niemieckiego jeszcze przed rozpoczęciem obowiązkowego lektoratu, Centrum Językowe proponuje Ci udział w tzw. kursie pomostowym. Kursy są prowadzone przez wykładowców CJ, w naszej siedzibie (ul. Prószkowska 76, II Campus PO, budynek 6), w bardzo atrakcyjnych cenach. Więcej o ofercie, zapisach, cenie i regulaminie kursów w zakładce KURSY JĘZYKÓW OBCYCH. 

Media społecznościowe Centrum Językowego Politechniki Opolskiej