CZCIONKA:
KONTRAST:

Aktualności

W dniach 19-20.04.2023 gościliśmy w naszej uczelni, w Centrum Językowym, Pana dr Husnu Gumusa, wykładowcę języka angielskiego w Pamukkale University w Dinizli w Turcji, naszej zaprzyjaźnionej uczelni. 

Pan Husnu Gumus wygłosił serię wykładów oraz przeprowadził ćwiczenia na temat Nowych technologii. Poruszał również zagadnienia dotyczące interkulturowości.

Dotyczy studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I oraz II stopnia rozpoczynających lektorat w semestrze zimowym 2023/2024 r.

Regulaminem Studiów w Politechnice Opolskiej w Opolu podczas zapisów na lektoraty z języków obcych obowiązuje zapis §11, pkt. 7.:

Zapisy na język obcy w ramach lektoratu odbywają się elektronicznie w systemie USOSweb

w semestrze poprzedzającym semestr, w którym będą odbywać się wymienione zajęcia. Student, który nie dokona wyboru w terminie, zostanie przypisany do grupy przez osobę koordynującą zapisy.

Zapisy są dwuetapowe.

I etap 29.05 - 18.06.2023, który odbywa się obecnie, w semestrze letnim 2022/23, ma na celu zebranie preferencji studentów, czyli ustalenie na lektorat z którego języka student chce uczęszczać.

UWAGA: Wybór dokonany w I etapie zapisów jest ostateczny i obowiązujący w II etapie. Studenci, którzy nie dokonają wyboru języka w tym etapie, zostaną dopisani do języków automatycznie bez uwzględniania preferencji.

II etapie, który odbędzie się 27 - 28 września 2023 r., studenci dokonują wyborów konkretnych grup zajęciowych (dzień, godzina) w ramach wybranego wcześniej języka.

UWAGA: Studenci, którzy nie dokonają zapisu na lektorat w II etapie, zostaną dopisani do grup, w których zostaną wolne miejsca, losowo, bez uwzględniania preferencji.

Oba etapy odbywają się elektronicznie w systemie USOSweb (sekcja „Kalendarz rejestracji”).

Szanowne Studentki, Szanowni Studenci,

 
W środowisku akademickim coraz częściej można spotkać studentów z niepełnosprawnościami, którzy uczestniczą aktywnie w życiu studenckim. Widujesz ich nie tylko podczas zajęć, ale także w klubach studenckich, bibliotekach, na ulicy, w tramwajach, w kinie itp. Czy zastanawiałeś/-aś się jak to jest nie widzieć, poruszać się na wózku, nie mieć siły wstać z łóżka? Czy wiesz, jak zachować się wobec osób z niepełnosprawnością, gdy spotkasz je na swojej drodze?  

Jeżeli na powyższe pytania odpowiedziałeś/-aś NIE, to oznacza, że warsztaty 
W świecie różnorodnych możliwości – szkolenie budujące świadomość o niepełnosprawności są dla Ciebie.

Drodzy Pracownicy i Studenci Politechniki Opolskiej!

 
Centrum Językowe zaprasza na atrakcyjne kursy dokształcające! Dodatkowe zapisy będą przyjmowane do dnia 10.03.23r. Prosimy zgłaszać się bezpośrednio na zajęcia do prowadzących lub drogą mailową. W treści maila wystarczy podać: imię, nazwisko, wybrany kurs i kontakt zwrotny.
 
Są jeszcze wolne miejsca w następujących grupach:
 
MD 1 - język angielski dla zaawansowanych, konwersacje C1 - czwartek 8.30 (30 godzin), P6-112
MD 2 - język angielski dla średnio zaawansowanych, konwersacje B1 - czwartek 13.30 (30 godzin), P6-112
MD 3 - język angielski dla średnio zaawansowanych, konwersacje B2 - piątek 8.30 
(20 godzin, zajęcia od 24.03), P6-114
 
BH1 - język angielski od podstaw A1+, czwartek godz. 13.30-15.00, P6-16
 
JJ2 - język angielski średnio zaawansowany niższy (kontynuacja) B1, wtorek godz. 8.30-10.00, P6-112
JJ3 - język rosyjski dla początkujących A1, środa godz. 15.30-17.00, P6-112 (propozycja spotkania "zerowego").
 
MGH1- język hiszpański dla początkujących A1+, czwartek godz. 16-17.30, ul. Luboszycka, sala 312
MGH2-język hiszpański dla początkujących A1, (kontynuacja),wtorek godz. 15.30-17.00, ul. Luboszycka, sala 312
 
Serdecznie zapraszamy!

Dotyczy studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia rozpoczynających lektorat w semestrze letnim 2022/2023 r.

II etap odbędzie się 23 - 25 lutego 2023 r.

Studenci dokonują wyborów konkretnych grup zajęciowych (dzień, godzina) w ramach wybranego wcześniej języka. UWAGA: Studenci, którzy nie dokonają zapisu na lektorat w II etapie, zostaną dopisani do grup, w których zostaną wolne miejsca, losowo, bez uwzględniania preferencji. Zapisy odbywają się elektronicznie w systemie USOSweb (sekcja „Kalendarz rejestracji”).

Szczegółowe informacje na temat zapisów:

STUDIA I STOPNIA obecny I rok (1 sem.) - język obcy na I roku 2 sem. - kierunki:

  • Wydziału Ekonomii i Zarządzania: Zarządzanie - stacjonarne i niestacjonarne, Ekonomia - stacjonarne
  • Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii: Turystyka i Rekreacja, Wychowanie Fizyczne, Sport i Bezpieczeństwo - stacjonarne

STUDIA II STOPNIA:

  • Kierunek BUDOWNICTWO (niestacjonarne) - obecny I rok (1 sem.) - język obcy na I roku 2 sem.,
  • Kierunek ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI Zarządzanie logistyką (stacjonarne) - obecny I rok (2 sem.) - język obcy na II roku 3 sem.
  • Kierunek ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI Zarządzanie projektami (stacjonarne) - obecny I rok (2 sem.) - język obcy na II roku 3 sem.
  • Kierunek LOGISTYKA (stacjonarne) - obecny I rok (2 sem.) -  język obcy na II roku 3 sem.
  • Kierunek TURYSTYKA I REKREACJA (stacjonarne) - obecny I rok (1 sem.) - język obcy na I roku 2 sem.,
  • Kierunek WYCHOWANIE FIZYCZNE (stacjonarne i niestacjonarne) - obecny I rok (1 sem.)  - język obcy na I roku 2 sem.,
  • Kierunek MECHANIKA I BUDOWA MASZYN (niestacjonarne) - obecny I rok (1 sem.)  - język obcy na I roku 2 sem.
Informujemy, iż 14.02.2023 uruchomione zostaną zapisy na XIX edycję kursów dokształcających, prowadzonych przez wykładowców Centrum Językowego Politechniki Opolskiej (budynek nr 6, ul. Prószkowska 76). Zapisy potrwają do 24.02.2023.
Kursy skierowane są do studentów, doktorantów, pracowników oraz ich rodzin.
Proponujemy kursy języka angielskiego, hiszpańskiego, polskiego jako obcego oraz rosyjskiego na różnych poziomach zaawansowania (dla początkujących, średnio zaawansowanych, zaawansowanych), zarówno z zakresu języka ogólnego jak i specjalistycznego zgodnie z Państwa potrzebami edukacyjnymi.
 
Ze szczegółową i aktualną ofertą kursów, elektroniczną procedurą zapisów i ceną będzie można zapoznać się niebawem.
Informacji o kursach udzielają:
Katarzyna Borysiuk, k.borysiuk@po.edu.pl.
Jolanta Jankowska, j.jankowska@po.edu.pl

Aby dać studentom okazję do spotkania z językiem obcym w okolicznościach innych niż zazwyczaj, aby umożliwić doskonalenie umiejętności prezentacji w języku obcym przed prawdziwą widownią, aby przekazać jak wspaniałą przygoda, pod wieloma względami, jest wyjazd na uczelnię w innym kraju w ramach programu Erasmus – to powody, dla których w Centrum Językowym zorganizowano wykłady otwarte „Studenci – studentom: Erasmus Inspirations”.

17.01.2023 Pani Prorektor ds. kształcenia i dydaktyki dr Anida Stanik-Besler uhonorowała zwycięzców kolejnej edycji Konkursu Wiedzy o Polsce, który jest organizowany przez Centrum Językowe dla studentów zagranicznych odbywających studia w języku polskim.

Za nami pierwszy etap  XXIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych organizowanej corocznie przez Politechnikę Poznańską.

W dniu 13 stycznia 2023, pod patronatem Centrum Językowego w Politechnice Opolskiej,  do olimpiady przystąpiło 9 studentów naszej Uczelni studiów licencjackich, magisterskich i doktorskich.

Spotkanie dyskusyjnego klubu filmowego „POoglądajmy po polsku – kino na językach” odbędzie się16stycznia o godz. 17.30 w sali P6-20 - II Kampus PO, budynek Centrum Językowego P6. Obejrzymy film „Bogowie” z 2014 r. w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Zdobywca 7 nagród Polskiej Akademii Filmowej – Orzeł, z wyśmienitą rolą Tomasza Kota wcielającego się w postać profesora Zbigniewa Religi, utalentowanego kardiochirurga wierzącego, że jest w stanie dokonać przeszczepu serca.

Przypominamy, że w piątek będzie miało miejsce ważne wydarzenie w Centrum Językowym - Etap XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych.

Test - eliminacje pisemne w macierzystych uczelniach – odbędzie się 13.01.2023, w godz. 11.45 – 14.00, w sali P6 -119.

Prosimy o punktualne przybycie wraz z ważnym  dokumentem tożsamości.

Wyniki I etapu zostaną udostępnione do 28.02.2023 r.

Na przełomie listopada i grudnia 2022 r. w #CentrumJęzykowymPolitechnikiOpolskiej odbyło się szereg intersujących spotkań przygotowanych przez pracowników zaprzyjaźnionej firmy Weegree dla studentów uczących się języka niemieckiego.

Język niemiecki jest istotnym językiem komunikacji w gospodarce, a ze względu na obsługę rynku niemieckojęzycznego przez wiele firm świadczących usługi biznesowe, handlowe i produkcyjne na Opolszczyźnie i w południowo-zachodniej Polsce osoby władające dobrze tym językiem są bardzo poszukiwanymi współpracownikami.

Podczas uczelnianego spotkania świątecznego, które odbyło się 14.12.2022r., zostały wręczone odznaczenia państwowe. Wśród uhonorowanych osób jest wielu pracowników Centrum Językowego, którym serdecznie gratulujemy!

W dniach 7-11.11.2022 przebywałam w Turcji w Stambule w FatihSultanMehmetVakif University (http://www.fatihsultan.edu.tr/-) w ramach wymiany nauczycieli programu Erasmus+. FatihSultanMehmetVakif University to prywatna, młoda uczelnia, powstała w roku 2010.

The Language Centre organises regular discussion meetings intended for all students who want to improve their English speaking skills, spend time among people from all around the world in a pleasant and friendly atmosphere, with the sounds of music and tasting delicacies😊

Szanowni Studenci!

Braliście udział w projekcie Erasmus+? Chcielibyście podzielić się swoimi wrażeniami z innymi studentami? Chcecie pochwalić się swoimi umiejętnościami językowymi? Chcecie udoskonalić umiejętność wystąpień publicznych?

Proponujemy udział w wydarzeniu organizowanym przez Centrum Językowe – ERASMUS INSPIRATIONS – STUDENTS FOR STUDENTS LECTURES

Centrum Językowe organizuje cykliczne spotkania dyskusyjne przeznaczone dla studentów obcokrajowców, którzy chcą spędzać czas w gronie swoich kolegów z różnych krajów, rozmawiać w języku polskim na różne tematy przy dźwiękach muzyki, w spokojnej i przyjaznej atmosferze. Zapraszamy na spotkania co drugi parzysty piątek w budynku CJ.

Media społecznościowe Centrum Językowego Politechniki Opolskiej