CZCIONKA:
KONTRAST:

Konkurs języka angielskiego z elementami języka specjalistycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Konkurs organizowany jest w ramach XII Opolskiego Festiwalu Nauki 2014,
w siedzibie SJO w Opolu – II Kampus Politechniki Opolskiej, ul. Prószkowska 76, budynek nr 6.

Ideą przyświecającą organizatorom jest zainteresowanie młodych ludzi specjalistyczną tematyką (technika, ekonomia i medycyna) w języku angielskim oraz promocja i zachęcenie do podjęcia studiów technicznych na Politechnice Opolskiej. Mamy na celu również sprawdzenie umiejętności i ogólnej znajomości języka angielskiego z elementami podstawowego słownictwa specjalistycznego oraz wiedzy o świecie i kulturze krajów anglojęzycznych wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Udział w konkursie biorą trzyosobowe drużyny szkolne.

Konkurs odbywa się dwuetapowo:

I ETAP - to eliminacje pisemne opierające się na teście, w którym obok ogólnego języka angielskiego zawarte są elementy języka technicznego, ekonomicznego i medycznego.

II ETAP - to część quizowa (ogólna wiedza o świecie i kulturze krajów anglojęzycznych) i uprzednio przygotowana prezentacja multimedialna dotyczącej tematyki „Modern technologies”.

Wyniki I etapu ogłaszane są tydzień po teście natomiast wyniki II etapu są podawane do wiadomości bezpośrednio po zakończeniu II etapu.

W tym roku termin zgłoszenia upływa – 28 lutego 2014

Szczegółowe informacje dotyczące celu, uczestników, organizacji i przebiegu konkursu oraz organizatora dostępne są w regulaminie konkursu przesłanego do szkół drogą mailową oraz na naszej stronie internetowej w zakładce regulamin konkursu.

Liczba uczestników konkursu jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Na wygranych czekają atrakcyjne nagrody niespodzianki :)

Zapraszamy do udziału!

Media społecznościowe Centrum Językowego Politechniki Opolskiej