CZCIONKA:
KONTRAST:

Test diagnostyczny ma na celu sprawdzenie jaki poziom języka reprezentuje osoba wykonująca test. Test z języka angielskiego został udostepniony studentom Politechniki Opolskiej przez wydawnictwo Macmillan. Test jest dostepny w wersji dokumentu "word", który można zapisać na swoim komputerze, wydrukować i rozwiązać na wersji papierowej.

- Test diagnostyczny z języka angielskiego


- Klucz odpowiedzi z interpretacją


Test diagnostyczny Cornelsen - język niemiecki i język angielski - wersja on-line.

Test może służyć osobom, które chcą sprawdzić czy osiągają poziom B1 – język angielski (polecenia w j.ang) i niemiecki (polecenia w jęz. niem). W testach na A1 i A2 polecenia są tylko w języku niemieckim.

  Instrukcja wykonywania testów diagnostycznych Cornelsen.

 Jak uruchomić test?

Klikając w ikonę „Direkt zum Test” należy się zarejestrować, podając swoje imię i nazwisko. Umożliwi to wydrukowanie imiennego zaświadczenia z zaleceniami wraz z wynikiem (pdf) po zakończeniu rozwiązywania testu.

Następnie, w miejscu „Testauswahl”, należy zaznaczyć odpowiedni język (niemiecki jako język obcy, angielski, francuski, hiszpański).

W „Testniveau” należy zaznaczyć  odpowiedni poziom (A1, A2, B1), zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego.

Opcja „Auswahlsprache”, (wybór  języka poleceń), jest dostępna dla zdających niemiecki jako język obcy na poziomach A1 oraz A2.

Klikając w czerwone pole OK rozpoczyna się wykonywanie testu.

Jakie zadania zawiera test?

Test składa się z zadań sprawdzających rozumienie tekstu pisanego oraz rozumienia ze słuchu.

Jak otrzymać swój wynik?

Pod koniec każdego etapu testu wyskakuje pytanie, czy chcesz ocenić test. Klikając w „OK”, zakończysz test  i otrzymasz zaświadczenie z zaleceniami do wydruku w formacie pdf, które  procentowo pokazuje, na jakim poziomie jesteś. 

 

teaser-Sprachtest

Media społecznościowe Centrum Językowego Politechniki Opolskiej