CZCIONKA:
KONTRAST:

Do pierwszego Etapu XIX  OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO WYŻSZYCH UCZELNI TECHNICZNYCH , która odbyła się w miniony piątek, tj. 1 grudnia, przystąpiło 19 studentów Politechniki Opolskiej pod okiem komisji w składzie: mgr Joanna Tokarska-Kozłowska, mgr Ilona Płaneta oraz mgr Anna Baczyńska.

 Po dwóch godzinach zmagań z testem pisemnym, który wymagał świetnej znajomości  języka ogólnego i technicznego oraz  zagadnień kulturowych krajów anglojęzycznych, na liście kandydatów do drugiego Etapu znależli się następujący studenci:

  1. Szymański Marcin (Informatyka) 70 pkt. - podopieczny mgr Joanny Tokarskiej-Kozłowskiej
  2. Skórczewski Bartosz (MiBM) 68 pkt. - podopieczny mgr Magdaleny Dolińskiej
  3. Korus Krzysztof (Informatyka) 63 pkt. - podopieczny dra Bogusława Kubiaka
  4. Mościcki Kamil (ZiP) 61 pkt. - podopieczny mgr Grażyny Redlich
  5. Kisała Radosław (Informatyka) 59 pkt. - student I roku nie objęty jeszcze lektoratem językowym       

Wierzymy, że  nasi studenci po raz kolejny znajdą się w gronie laureatów II krajowego Etapu XIX Olimpiady ( finał w kwietniu 2018),  a ponieważ w pozostałych uczestnikach naszego uczelnianego szczebla również drzemie potencjał – liczymy na sukcesy w kolejnych edycjach. 

Z przyjemnością informujemy również, że organizatorzy Olimpiady organizowanej corocznie przez Uniwersytet Poznański, doceniając zaangażowanie naszej koleżanki pełniącej funkcję koordynatora ze strony Politechniki Opolskiej, również w tym roku zaprosili  mgr Joannę Tokarską-Kozłowską do udziału w pracach komisji oceniającej finalistów Olimpiady. 

Przygotowała: mgr Ilona Płaneta

                                                                       

 

 

Media społecznościowe Centrum Językowego Politechniki Opolskiej