CZCIONKA:
KONTRAST:

W dniach 4-8 grudnia w SJO przebywał z wykładami gościnnymi w ramach programu Erasmus + prof. Ventura Salazar García z instytutu językoznawstwa ogólnego uniwersytetu w Jaen (Universidad de Jaén  – Hiszpania).

Prof. Salazar wygłosił serię 4 wykładów dla pracowników i studentów Politechniki Opolskiej, związanych z tematami:

-Viajes y planificacion del viaje. Viajando por España [podróże i planowanie podróży). Podróżowanie po Hiszpanii

 

-Conociendo la riqueza cultural de España  (poznawanie bogactwa kulturowego Hiszpanii).

-  Tourism in Andalusia as means of promoting economic development .

Wykłady połączone były z prezentacją Uniwersytetu w Jaen, a uczestniczyli w nich  głównie studenci Wydziału Ekonomii i  Zarządzania jak również studenci kierunku Turystyka  i Rekreacja. 

W ramach swojej wizyty prof. Salazar spotkał się również z przedstawicielami działu Współpracy Międzynarodowej ,  a pani Elżbieta Cieślak oprowadziła go po kampusie na ul. Mikołajczyka.  Prof. Salazar zwiedził  również  II Kampus Politechniki. W trakcie pobytu nasz gość spotkał się również z kierownictwem   (panią Danutą Rydzak i panią Magdaleną Dolińską) jak również  pracownikami SJO i udzielił konsultacji z dydaktyki nauczania języka hiszpańskiego jako obcego.

Prof. Salazar zapoznał się również z ofertą kulturalną Opola  i zwiedził najważniejsze atrakcje turystyczne, w tym muzeum Wsi Opolskiej i Muzeum Śląska Opolskiego. Na marginesie można dodać, że w trakcie wizyty pana profesora spadł dość obfity śnieg, co dla Andaluzyjczyka stanowiło dodatkową atrakcję pobytu w Polsce.

Przygotowała: dr Małgorzata Haładewicz-Grzelak

 

IMG 20171204 132818

IMG 20171206 074236

IMG 20171206 092211

IMG 20171206 092430

Media społecznościowe Centrum Językowego Politechniki Opolskiej