CZCIONKA:
KONTRAST:

5 listopada w Studium Języków Obcych odbyły się sesje informacyjne Cambridge English Language Assessment –organizacji oferującej egzaminy językowe uznawane przez ponad 13000 instytucji na całym świecie.

Wśród nich znajdują się pracodawcy, uczelnie wyższe i instytucje rządowe. W Polsce egzaminy Cambridge English uznają m.in: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Służba Cywilna, a także wielu pracodawców oraz liczne instytucje edukacyjne.

Konsultant Cambridge English, pani Aleksandra Kühn, przedstawiła zainteresowanym ofertę egzaminów językowych nawiązując do poziomów biegłości językowych według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR). Uczestnicy prezentacji mieli okazję zapoznania się z dostępnymi poziomami egzaminów, z ich przebiegiem oraz powodami, dla których warto do nich przystąpić.Studium Języków Obcych, wznawiając współpracę z Cambridge English Language Assessment, umożliwi studentom Politechniki Opolskiej przystąpienie do egzaminów i testów certyfikowanych na terenie naszej uczelni.

Sesje cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród naszych studentów ale również wśród wykładowców i innych pracowników Politechniki. Jednej z nich przysłuchiwał się również prorektor ds. nauki, prof. dr hab. inż. Janusz Pospolita, który osobiście zachęcał do korzystania z dodatkowych możliwości jakie stwarza uczelnia.

 


 

Media społecznościowe Centrum Językowego Politechniki Opolskiej