CZCIONKA:
KONTRAST:

 Celem Stowarzyszenia jest wspieranie nauki oraz wymiany i współpracy studenckiej, naukowej pomiędzy Polską a Niemcami i innymi krajami. Swoje cele GFPS-Polska realizuje w szczególności poprzez prowadzenie polsko-niemieckiego programu stypendialnego, organizację międzynarodowych konferencji i seminariów naukowych, a także wspieranie indywidualnych i zbiorowych projektów badawczych.

Jednak ta wiadomość dotyczy letniej wymiany językowej, do udziału w której chcielibyśmy zachęcić. Tandem, bo tak nazwany jest nasz wakacyjny kurs językowy, organizowany jest już od 20 lat. Zapraszamy Was do wzięcia udziału w Tandemie 2021! Tym razem kurs odbędzie się w Miechucinie na Kaszubach w dniach 28.08-13.09.2021 r. Kurs wyróżnia się, dzięki zastosowaniu metody tandemowej – to znaczy, że oprócz codziennych lektoratów z języka, uczestnicy odbywają też rozmowy w polsko-niemieckich parach, podczas których wymieniają się opiniami na zaproponowane podczas zajęć tematy. Z tego powodu forma spotkania jest wyjątkowa – jedną część uczestników kursu stanowią Polacy uczący się niemieckiego, drugą – Niemcy uczący się polskiego.

Tandem 2021 daje nie tylko niezwykłą okazję do podniesienia swoich umiejętności językowych, lecz również stwarza możliwość lepszego poznania kultury niemieckiej. Spotkania tandemowe niejednokrotnie owocują wieloletnimi, międzynarodowymi przyjaźniami.

Poza zajęciami, dla uczestników przygotowany zostanie bogaty program kulturalny związany z miejscem wydarzenia. Podczas dwutygodniowego kursu uczestnikom zostanie zaproponowany kompleksowy program zajęć, który obejmuje: codzienne lekcje z native speakerami (m.in. usystematyzowanie wiedzy z zakresu gramatyki polskiej i niemieckiej, doskonalenie kompetencji językowych, ćwiczenia z fonetyki, poszerzanie zakresu słownictwa), konwersacje tandemowe (przełamywanie bariery mówienia w obcym języku). Oprócz tego przewidujemy dodatkowe aktywności, które posłużą nawiązaniu nowych przyjaźni oraz poznaniu lokalnej kultury miejsca, w którym odbędzie się tegoroczne wydarzenie.

Dla kogo? Studenci i osoby pomiędzy 18., a 26. rokiem życia z przynajmniej podstawową znajomością języka niemieckiego;

Kiedy? 28.08.-13.09.2021 r.;

Gdzie? Gospodarstwo Agroturystyczne Na Górce w Miechucinie;

Cena: 750,00 PLN.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej (https://www.gfps.pl/tandem/) oraz profilu wydarzenia na Facebooku (https://www.facebook.com/events/4091943624161398), gdzie można znaleźć więcej informacji oraz link do formularza zgłoszeniowego. Deklaracje chęci wzięcia udziału w Tandemie 2021 należy wysłać do 15 czerwca 2021 r.

Media społecznościowe Centrum Językowego Politechniki Opolskiej