CZCIONKA:
KONTRAST:

W I etapie XVI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA STUDENTÓW WYŻSZYCH UCZELNI TECHNICZNYCH wzięło udział 19 studentów z WEAiI (9), WIPiL (9) oraz WBiA (1). Olimpiada odbyła się w dniu 21 maja 2021 r. online. Niestety dwie uczestniczki miały problemy techniczne, które uniemożliwiły im przesyłanie testów. 

Test jak co roku był bardzo ambitny, ale nasi studenci sprostali zadaniom - aż 13 osób dostało się do II etapu, do którego zakwalifikowało się w sumie 30 osób. Oprócz nas to studenci z Politechniki Śląskiej, Poznańskiej, Wrocławskiej oraz Warszawskiej!

Olimpiada jest ku naszemu ubolewaniu tylko dla studentów kierunków technicznych, dlatego niestety nie było studentów WWFiF oraz WEiZ, gdzie przecież też mamy studentów z bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego. Na przyszłe edycje zapraszamy również studentów Wydziału Mechanicznego, który w tym roku nie był obecny, a szkoda.

Osoby zakwalifikowane do finału oraz koordynatorzy Olimpiady na poszczególnych uczelniach ostaną poinformowani do 30.09.2021r. o formie przeprowadzenia finału.

Szczegółowe informacje są na stronie Studium Języków Obcych Politechniki Śląskiej.

Życzymy naszym finalistom sukcesu podczas finału!

Media społecznościowe Centrum Językowego Politechniki Opolskiej