CZCIONKA:
KONTRAST:

Na przełomie października i listopada 70 studentów Politechniki Opolskiej wzięło udział w projekcie BETA 2+ zorganizowanym przez wydawnictwo Pearson. Projekt dawał możliwość bezpłatnego przystąpienia do międzynarodowego egzaminu Pearson English International Certificate uwieńczonego uzyskaniem certyfikatu na poziomie B1 lub B2. 

 Egzamin PEIC jest przeprowadzany zdalnie i można do niego przystąpić w domu, tak więc nie łączy się z uciążliwym dojazdem ani nie generuje kosztów podróży bądź noclegu. Przed przystąpieniem do egzaminu uczestnicy przeszli krótkie spotkanie informacyjne z przedstawicielką wydawnictwa Pearson oraz otrzymali materiały instruktażowe oraz Readiness Test, który dawał możliwość samodzielnego wstępnego stwierdzenia poziomu swoich umiejętności i zweryfikowania decyzji o wyborze poziomu. Wyniki nasi uczestnicy otrzymają w styczniu, gdyż egzamin jest sprawdzany przez grono ekspertów z Wielkiej Brytanii.

Jak informuje Pearson na swej stronie internetowej :  

Dlaczego warto zdać egzamin International Certificate?

Pearson English International Certificate (PTE General) to międzynarodowy egzamin z języka angielskiego przeznaczony dla studentów i osób dorosłych.

Egzamin International Certificate:

  • ocenia 4 kluczowe umiejętności tj. mówienie, pisanie, czytanie i rozumienie ze słuchu
  • skupia się na żywym języku, spotykanym w codziennym życiu i środowisku edukacyjnym
  • uznawany jest przez pracodawców, uczelnie oraz instytucje rządowe i edukacyjne na całym świecie
  • pozwala zaprezentować umiejętności językowe podczas wykonywania czynności znanych z życia codziennego, takich jak pisanie wiadomości, czytanie artykułów czy prowadzenie rozmowy.

Egzamin PEIC skupia się na znajomości tzw. General English natomiast dla zainteresowanych egzaminami z Business English wydawnictwo oferuje egzamin Versant English Professional.

Na stronie www.pearson.pl znajdują się szczegółowe informacje dotyczące egzaminów oraz testów poziomujących oferowanych przez wydawnictwo.

Centrum Językowe w Politechnice Opolskiej angażuje się we współpracę z wydawnictwem Pearson aby zapewnić osobom zainteresowanym dostęp i wiedzę o nowoczesnych formach sprawdzenia swoich umiejętności oraz uzyskania certyfikatów o międzynarodowej uznawalności.

cert2

cert1

Media społecznościowe Centrum Językowego Politechniki Opolskiej