CZCIONKA:
KONTRAST:

17.01.2023 Pani Prorektor ds. kształcenia i dydaktyki dr Anida Stanik-Besler uhonorowała zwycięzców kolejnej edycji Konkursu Wiedzy o Polsce, który jest organizowany przez Centrum Językowe dla studentów zagranicznych odbywających studia w języku polskim.

Picture 1

Pierwszy raz mieli oni okazję sprawdzić swoje wiadomości o naszym kraju w 2018 roku, kiedy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbywało się na naszej uczelni szereg związanych z tą rocznicą wydarzeń.

Picture 2

Ze względu na duże zainteresowanie nasz konkurs przekształcił się w imprezę cykliczną i co roku przyciąga kilkudziesięciu uczestników.

Tym razem na podium zwycięzców stanęli: Yaroslav Yuzyfovych (Ukraina), Aslan Bulatov, (Kazachstan) oraz Yulian Markovskyi (Ukraina). Oprócz pamiątkowych dyplomów laureaci tradycyjnie otrzymali nagrody rzeczowe w postaci tabletów.

Picture 3

W zamknięciu konkursu uczestniczyli również organizatorzy z CJ – mgr Jadwiga Rostecka-Berka oraz dr Bogusław Kubiak.

Picture 4

Pani Prorektor bardzo dziękujemy za wspieranie tej formy współzawodnictwa i integracji naszych zagranicznych studentów. Kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Polsce odbędzie się w listopadzie tego roku. 

Serdecznie zapraszamy!

Media społecznościowe Centrum Językowego Politechniki Opolskiej